Bezpieczeństwo – podejście wartościujące

Bezpieczeństwo – podejście wartościujące - Ewa Kowalska-Napora | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Kowalska-Napora
WYMIAR
12,58 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczeństwo – podejście wartościujące.pdf
ISBN
7789255085980

OPIS

Życie jest takie, jak staranie o nie, ale jesteśmy bezsilni, bo siłę zabierają nam silni. Ludzkie zachowania są rozpostarte pomiędzy rozumem i sercem, percepcją i pragmatyzmem, intuicją i idealizacją faktu, co w różny sposób tworzy przejście pomiędzy wolnością i bezpieczeństwem. Pytanie, jakie zadałam w książce, nie jest jednolite, bo dotyczy wszystkich wspomnianych kwestii i sprowadza się do analiz tęczy bezpieczeństwa i wolności, jako naczelnego systemu wartości społeczeństw ludzkich i jednostki. Mimo wielu trudnych i rozbieżnych tematów książka ma wydźwięk należny filozofii ekonomii społecznej – w minimalnym zaś stopniu konstrukcyjny, tj. wojskowy, strukturalny. Czytelnik nie znajdzie definicji kluczowego pojęcia „bezpieczeństwo”, są odniesienia do form, odmian, poziomów – ale definicja ma powstać w umyśle odbiorcy, gdyż jest ona intencjonalna, subiektywna. Do bezpieczeństwa można bowiem podchodzić w sensie filozoficznym, społecznym, psychologicznym, ekonomicznym, politycznym i ściśle strukturalnym, czynnościowym, militarnym. (Fragment Wprowadzenia autorki)

14,76 z ... Informacje o BEZPIECZEŃSTWO PODEJŚCIE WARTOŚCIUJĄCE - 7862092604 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-03-06 - cena 23,95 zł Książka "Bezpieczeństwo podejście wartościujące" Ewa Kowalska-Napora nie ma jeszcze dodanej recenzji.

Ludzkie zachowania są rozpostarte pomiędzy rozumem i sercem,, Bezpieczeństwo - podejście wartościujące, Księgarnia PWN Rzeszów zaprasza Bezpieczeństwo - podejście wartościujące od Ewa Kowalska-Napora możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).

POWIĄZANE KSIĄŻKI