Wypadek

Wypadek - Valerie Tong Cuong | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Valerie Tong Cuong
WYMIAR
9,81 MB
NAZWA PLIKU
Wypadek.pdf
ISBN
9632012272314

OPIS

Nowa powieść autorki Pracowni naprawiania życiaNajnowszy trend: Domestic noir – takie powieści o ukrywanych tragediach rodzinnych najchętniej czyta się teraz na świecie.Czy trzeba tragedii, żeby prawda ocaliła rodzinę i pomogła wybaczyć?Szpital. Dwunastoletni Milo leży w śpiączce. Został potrącony przez samochód, gdy pędził na rowerze wiejską drogą. Rodzice Milo, jego babka Jeanne i ciotka Marguerite czekają na wyrok losu. Rozpacz każe szukać winnego, a złe emocje wskazują Marguerite, która jechała z chłopcem, a nie kierowcę samochodu... Dlaczego?Lęk o życie Milo przykrywa fala wzajemnych wyrzutów i oskarżeń. Krzywd, które wydawały się dawno zapomniane. Bo w tej rodzinie nikt nie jest bez skazy.Wychodzą na jaw kłamstwa i podłości. Pozorne przebaczenia, dzięki którym rodzina się nie rozpadła. A teraz właśnie się rozpada… Ale przecież jest jeszcze Milo. Oni wszyscy, choć tak wiele mają do siebie żalu, kochają go. Czy to starczy, by odnaleźli w sobie siłę i pokorę przyznania się do winy, a potem przebaczenia? Zawsze pozostaje nadzieja…„Jak daleko można posunąć się z miłości do rodziny? A z nienawiści? Czy można wybaczyć – także sobie – to, co niewybaczalne?”„LA VIE”VALÉRIE TONG CUONG studiowała literaturę i nauki polityczne. Pisze powieści, opowiadania, scenariusze telewizyjne i fi lmowe. Wypadek to jej dziesiąta powieść. Poprzednia, Pracownia naprawiania życia, stała się bestsellerem we Francji i wielu krajach Europy. Została uhonorowana licznymi nagrodami literackimi, w tym Nagrodą Optymizmu (Prix de l’Opitmisme). Przetłumaczono ją na 18 języków.

Takie wydarzenie, które zdarzyło się nagle; nie było umyślne, nikt tego nie nie zaplanował i w którym ktoś poniósł szkodę. Oliwia12345678911 odpowiedział(a) 28.10.2013 o 16:33: ... Wypadek w Krakowie na skrzyżowaniu ulic Christo Botewa, Półłanki i Tadeusza Śliwiaka.

Dramatyczny wypadek w Gruszowcu. Ranni, w akcji LPR.

POWIĄZANE KSIĄŻKI