Ostatnie Imperium

Ostatnie Imperium - Serhii Plokhy | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Serhii Plokhy
WYMIAR
6,73 MB
NAZWA PLIKU
Ostatnie Imperium.pdf
ISBN
1037309791494

OPIS

Serhii Plokhy ? głos, o który upomina się współczesna Ukraina Czy Stanom Zjednoczonym naprawdę zależało na upadku ZSRS? Na ile dzisiejsza sytuacja na Ukrainie ma związek z wydarzeniami z 1991 roku?Boże Narodzenie 1991 roku. Miliony widzów na całym świecie oglądają opuszczaną nad Kremlem czerwoną flagę z sierpem i młotem. Michaił Gorbaczow ustępuje ze stanowiska prezydenta ZSRS. Imperium upada. Takiego gwiazdkowego prezentu nikt się nie spodziewał. Kilka godzin później prezydent George H.W. Bush wygłasza historyczne przemówienie o końcu zimnej wojny. Trzykrotnie podkreśla zwycięstwo Stanów Zjednoczonych w walce z komunizmem. Ale to amerykański punkt widzenia. Serhii Plokhy - uznany ukraiński historyk i wykładowca Uniwersytetu Harvarda - zdradza kulisy politycznej gry o sowieckie imperium. Gry, w której intrygi i walka o władzę na najwyższych szczeblach przeplatają się z konfliktami etnicznymi i pragnieniem wolności. Pierwsze skrzypce grają jednak nie Stany Zjednoczone, lecz Rosja i Ukraina. Plokhy pierwszy dotarł do niepublikowanych dokumentów i świadków, dzięki którym mógł prześledzić utajnione dotąd zakulisowe decyzje. Opisuje pięć ostatnich miesięcy istnienia sowieckiego kolosa i obala wiele mitów. To klucz do zrozumienia współczesnego konfliktu między Rosją i Ukrainą.

Średnia ocena wszystkich książek w cyklu . 8,0 / 10 16 182 ocen Autor: Brandon Sanderson.

Michaił Gorbaczow ustępuje ze stanowiska prezydenta ... Ostatnie Imperium (3468970) - Serhii Plokhy - Książka, recenzja, streszczenie Ostatnie Imperium Serhii Plokhy. Wydawnictwo: Znak Data wydania: 2015-09-21 Kategoria: Publicystyka ISBN: 978-83-240-3079-8 Liczba stron: 544.

POWIĄZANE KSIĄŻKI