Na emigracji i w kraju

Na emigracji i w kraju - Krzysztof Tarka | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Tarka
WYMIAR
6,57 MB
NAZWA PLIKU
Na emigracji i w kraju.pdf
ISBN
8046150028430

OPIS

Książka niniejsza jest efektem studiów nad polską emigracją polityczną oraz działaniami władz PRL wobec wychodźstwa. Zamieszczone w tym tomie teksty podzielone zostały na cztery tematyczne grupy: „Wrogowie” Polski, Uciekinierzy, Wcielenia Cata i Jutrzenka wolności. Ich bohaterami są postaci powszechnie znane: Józef Piłsudski, a właściwie legenda Marszałka, generałowie Władysław Sikorski, Władysław Anders, Józef Haller, prymas Stefan Wyszyński, wybitny publicysta Stanisław Mackiewicz, poeta i satyryk Marian Hemar czy prezydent Ryszard Kaczorowski, ale także osoby szerzej nieznane, niemal całkowicie zapomniane, jak „niepoprawny recydywista”, krajowy korespondent emigracyjnego „Narodowca” Adam Czekalski, uciekinierzy – kapitan „Batorego” Jan Ćwikliński, czy siedmiu marynarzy ze statku rybackiego „Puszczyk”.

Z kolei najdroższą opcją byłyby zakupy w księgarni swiatksiazki.pl, gdzie ta sama książka w wersji papierowej kosztuje 30 zł. Na emigracji i w kraju (Krzysztof Tarka). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Książka niniejsza jest efektem moich studiów nad polską emigracją polityczną oraz działaniami władz PRL wobec wychodźstwa.

o warunkach pracy w kraju tak chętnie wybieranym na emigrację wśród polskich pracownic sektora medycznego. Czytaj dalej 2020-04-24 15:10 Na Wyspy wyjechali wraz z pierwszą falą unijnej emigracji i spędzili tam prawie 15 lat.

POWIĄZANE KSIĄŻKI