Szyfr Egiptu. Jean-Francois Champollion i hieroglify

Szyfr Egiptu. Jean-Francois Champollion i hieroglify - Andrew Robinson | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrew Robinson
WYMIAR
10,56 MB
NAZWA PLIKU
Szyfr Egiptu. Jean-Francois Champollion i hieroglify.pdf
ISBN
8653439843573

OPIS

Pierwsza w Polsce książka o człowieku, który odczytał hieroglify egipskie.Tajemnice starożytnego Egiptu fascynowały Greków i Rzymian na długo przed nadejściem naszej ery. Jednak już wówczas nie było na świecie nikogo, kto potrafiłby odczytać pismo, którym posługiwali się starożytni Egipcjanie. Treść hieroglifów była nieodgadnioną zagadką dla Aleksandra Macedońskiego, Juliusza Cezara, a także królowej Kleopatry.W ciągu następnych niemal dwóch tysięcy lat nikt nie potrafił złamać egipskiego szyfru. Wątpiono nawet, czy w ogóle jest to możliwe. Do odczytania hieroglifów potrzeba było szczęśliwego przypadku i geniusza, który będzie go umiał wykorzystać. Geniusz - Jean-François Champollion - przyszedł na świat w 1790 roku. Szczęśliwy przypadek - odkrycie kamienia z Rosetty - wydarzył się dziewięć lat później. Wkrótce egipskie hieroglify miały przemówić, pierwszy raz po tysiącach lat milczenia.W swojej barwnej i pod każdym względem wyjątkowej książce Andrew Robinson opowiada niezwykłą historię odczytania egipskich hieroglifów i dramatycznego życia Jeana-François Champolliona. To prawdziwa perła wśród - bardzo nielicznych - książek poświęconych tej postaci. "Szyfr Egiptu" to także pierwsza książka o Champollionie, jaka ukazuje się w języku polskim.Jeśli pasjonowały cię książki o łamaniu szyfrów, to ta jest właśnie dla ciebie."The Washington Post"Niezwykle ważna książka, ukazująca nie tylko narodziny egiptologii, ale przede wszystkim geniusza przy pracy."The Independent"Andrew Robinson jest absolwentem Oxford University i londyńskiej School of Oriental and African Studies. Wykłada w Wolfson College w Cambridge. Jest również autorem kilkudziesięciu książek, m.in. poświęconych historii pisma i zaginionym językom.

Jednak już wówczas nie był Szyfr Egiptu Jean-Francois Champollion i hieroglify; Szyfr Egiptu Jean-Francois Champollion i hieroglify Andrew Robinson. Dostępny.

Tajemnice starożytnego Egiptu fascynowały Greków i Rzymian na długo przed nadejściem naszej ery. Jednak już wówczas nie było na świecie nikogo, kto potrafiłby odczytać pismo, którym posługiwali się starożytni Egipcjanie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI