Polski Rapperswil. 140 lat polskich muzeów na zamku rapperswilskim

Polski Rapperswil. 140 lat polskich muzeów na zamku rapperswilskim - Sław Milewski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sław Milewski
WYMIAR
7,69 MB
NAZWA PLIKU
Polski Rapperswil. 140 lat polskich muzeów na zamku rapperswilskim.pdf
ISBN
2528639711791

OPIS

Polskie Muzeum Narodowe powstało, dzięki staraniom Władysława Platera 25 października 1870 r. Swoją siedzibę znalazło na zamku rapperswilskim, który dzięki funduszom Platera i emigracji polskiej został wyremontowany i przystosowany na potrzeby tworzącej się instytucji. Od tego momentu dzieje Muzeum wiążą się z Rapperswilem wypełniając swoim istnieniem 145 lat pełnych dramatyzmu, zmian i okresów stabilizacji.O Polskim Muzeum Narodowym w Rapperswilu, zamku i samej miejscowości Polacy wciąż piszą opowiadają i przekonują. Wyrazem tych sentymentów i emocji jest ulica Rapperswilska w Warszawie. Gdzie bardziej niż w sercach Polaków może wybrzmieć całe piękno, magia i znaczenie małej miejscowości nad jeziorem zuryskim w której historia napisała wielkie dzieje Muzeum Polskiego?Historyczna opowieść stworzona przez Sława Milewskiego napisana jest pięknym językiem. Autor używa długich, wspaniale rozbudowanych zdań, dodaje swoje komentarze i refleksje. Wszystkie wydarzenia toczą się wokół zamku rapperswilskiego. Milewski nie opisuje tego, co stało się w Polsce ze zbiorami w 1944 r. Interesują go wyłącznie szwajcarskie konteksty.Książka Sława Milewskiego pokazuje, iż dokonania wielu pokoleń są na tyle istotne, iż idea gromadzenia zbiorów na zamku w Rapperswil nie rozpływa się tylko w mrokach dawnej świetności, ale jest atrakcyjna i obiecująca także dzisiaj.

Retro-Art, książka . Polskie Muzeum Narodowe powstało, dzięki staraniom Władysława Platera 25 października 1870 r. Mija 140 lat od założenia Muzeum Polskiego w szwajcarskim Rapperswilu.

Sprawdź! Polskie Muzeum Narodowe powstało, dzięki staraniom Władysława Platera 25 października 1870 r. Swoją siedzibę znalazło na zamku rapperswilskim, który dzięki funduszom Platera i emigracji polskiej został wyremontowany i przystosowany na potrzeby tworzącej się instytucji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI