Polska Niezwykła. Województwo małopolskie. Przewodnik + atlas

Polska Niezwykła. Województwo małopolskie. Przewodnik + atlas - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,91 MB
NAZWA PLIKU
Polska Niezwykła. Województwo małopolskie. Przewodnik + atlas.pdf
ISBN
3808345537706

OPIS

Polska Niezwykła to seria, w której proponujemy odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty.W przewodniku, który oddajemy w Państwa ręce, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województwa małopolskiego.Prawdziwe bogactwo Małopolski to góry. Niektóre miejsca są odwiedzane tłumnie np. przez miłośników białego szaleństwa, amatorów wspinaczki, jazdy konnej, kajakarstwa, a nawet szybownictwa i lotów balonowych. W innych można odpocząć od miejskiego zgiełku.Bogata spuścizna wielu pokoleń konkuruje z pyszniącą się naturą. Kraków jako miasto królewskie wyznaczał kierunek w polskiej polityce, gospodarce i kulturze. Władcy byli mecenasami sztuki, a specyficzny artystyczny klimat towarzyszy miastu do dzisiaj. Z żadnym innym regionem nie związało się np. tylu twórców Młodej Polski. To oni spopularyzowali Tatry, Podhale i górali. Tu powstał pierwszy narodowy styl w architekturze, a w wielu wsiach przetrwał żywy folklor, który jak magnes działa na turystów.Opisane miejsca są wskazane na mapie samochodowej w skali 1:325 000, co ułatwi Państwu dotarcie do nich. Ponadto w przewodniku umieściliśmy liczne mapy turystyczne i plany miast umożliwiające planowanie wycieczek i ułatwiające poznawanie urokliwych miejscowości ożywających w sezonie ciepłym i popularnych wśród piechurów, rowerzystów, wędkarzy, grzybiarzy czy poszukiwaczy śladów przeszłości.Na końcu przewodnika miłośnikom tematycznego zwiedzania proponujemy najbogatsze w atrakcje szlaki turystyczne: Małopolski Szlak Architektury Drewnianej oraz szlak śladami Jana Pawła II, smakoszom zaś przedstawiamy regionalne specjały kuchni.Życzymy Państwu niebanalnych podróży po województwie małopolskim.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Największy serwis o atrakcjach turystycznych w Polsce. Idealny do planowania wyjazdów z możliwością tworzenia własnego miniprzewodnika Małopolskie województwo przewonik już od 19,90 zł - od 19,90 zł, porównanie cen w 24 sklepach.

W przewodniku, który oddajemy w Państwa ręce, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województwa małopolskiego. Polska Niezwykła. Województwo Małopolskie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI