Szlak Krutyni. Kajakiem, rowerem, pieszo. Przewodnik turystyczny

Szlak Krutyni. Kajakiem, rowerem, pieszo. Przewodnik turystyczny - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
5,10 MB
NAZWA PLIKU
Szlak Krutyni. Kajakiem, rowerem, pieszo. Przewodnik turystyczny.pdf
ISBN
6865697816949

OPIS

Wijąca się w środkowej części Pojezierza Mazurskiego bierze początek na Pojezierzu Mrągowskim, kończy bieg w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, zahaczając najbardziej na południe wysuniętym fragmentem o Równinę Mazurską. Nazwa Krutynia w języku staropruskim oznaczało tyle, co kręta rzeka. Początkowo biegnie w głębokiej rynnie jeziornej pośród mało zalesionych wzgórz morenowych, potem przez olbrzymie kompleksy Puszczy Piskiej, objętej w znacznej części ochroną Mazurskiego Parku Krajobrazowego, i licznych rezerwatów. Po drodze przepływa przez 20 jezior - małe śródleśne i większe akweny z ustronnymi wyspami i zatokami.Przewodnik zawiera:- kilometraż tras,- adresy Stanic Wodnych PTTK,- opisy atrakcji turystycznych,- opisy techniczne tras,- szczegółowe mapy,- barwne fotografie

Kilometraż tras, stanice wodne PTTK, opisy atrakcji turystycznych, opisy techniczne tras, ok. 200 ilustracji Compass, wyd.

Przewodnik turystyczny wyd. Compass skala: 1:50 000 Szlak Krutyni znany jest przede wszystkim z kajaków, my proponujemy dodatkowe formy poruszania się po nim - rowerem oraz pieszo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI