Wielkopolski oddział „Dzielnego” 1945–1946

Wielkopolski oddział „Dzielnego” 1945–1946 - Waldemar Handke | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Waldemar Handke
WYMIAR
4,48 MB
NAZWA PLIKU
Wielkopolski oddział „Dzielnego” 1945–1946.pdf
ISBN
5772170486589

OPIS

Prezentowana książka to wyjątkowe studium, barwna opowieść o wielkopolskich Żołnierzach Niezłomnych skupionych wokół dwóch niezwykłych dowódców: Gedymina Rogińskiego ps. „Dzielny” oraz Mariana Rączki ps. „Kościuszko”. Mimo że jest to książka naukowa, czyta się ją jak najlepszą powieść z wieloma dobrymi i złymi bohaterami, w której dominują liczne zwroty akcji. Czytając, można zapomnieć, że ma się do czynienia z książką naukową opartą na bardzo starannej kwerendzie archiwalnej, z umiejętnym wykorzystaniem literatury przedmiotu.Ta książka nie kończy się happy endem. Bohaterowie giną lub trafiają na długie lata do więzienia, stając się potem obywatelami drugiej kategorii. Jednak po latach prawda i sprawiedliwość tryumfuje, czego namacalnym dowodem jest oddawana w ręce Czytelników książka. Cześć i chwała Bohaterom!dr Rafał Leśkiewicz, dyrektor BUiAD IPNdr hab. Waldemar Handke - historyk, archiwista, prof. nadzwyczajny Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, współtwórca i prezes powołanego do życia w 1995 r. Instytutu im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego, redaktor naczelny pisma „Grot. Zeszyty historyczne poświęcone historii wojska i walk o niepodległość”. Działacz społeczny. Członek ŚZŻAK oraz ZWPOS.

Przeczytaj recenzję Wielkopolski oddział Dzielnego 1945-1946. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Wielkopolski oddział Dzielnego 1945-1946 - opis wydawcy.

Mimo ... „Wielkopolski Oddział „Dzielnego" 1945-1946" Wydawnictwo „CAPITAL" 1 marca 2016 NOTKA O AUTORZE Dr Waldemar Handke - historyk, archiwista, dr hab. prof.

POWIĄZANE KSIĄŻKI