966. Narodziny Polski

966. Narodziny Polski - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,85 MB
NAZWA PLIKU
966. Narodziny Polski.pdf
ISBN
5715839985213

OPIS

Książka o początkach państwa polskiego. Co właściwie wydarzyło się tysiąc lat temu? Z książki dowiemy się co istniało przed państwem Mieszka I, jak doszło do chrztu tego władcy i wejścia Piastów w krąg cywilizacji łacińskiej, jaki obraz państwa wyłania się z przekazów z epoki, jak wyglądała chrystianizacja i ewangelizacja Polaków, co się właściwie wydarzyło się w Gnieźnie w 1000 r. Te tematy uzupełnia panorama życia codziennego Piastów – ich ubiory, kuchnię, język, walutę, broń, religię, pismo. Poznamy też najbarwniejsze postacie z dynastii piastowskiej.Wydawnictwo jest bogato ilustrowane, zawiera wiele pomocnych haseł oraz mapy. Autorami są wybitni naukowcy oraz dziennikarze POLITYKI

Z pewnością nie była to dla niego łatwa decyzja. Jednak podobne decyzje podejmowali również inni europejscy władcy. 966 Narodziny Polski 2019 ISBN:9788364076398 - Książki - Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne - Historia.

Narodziny Polski Twoja ocena. Ocena ogólna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI