Między światami. Dziennik andersowca 1939-1945

Między światami. Dziennik andersowca 1939-1945 - Edward Herzbaum | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edward Herzbaum
WYMIAR
11,32 MB
NAZWA PLIKU
Między światami. Dziennik andersowca 1939-1945.pdf
ISBN
3917298902395

OPIS

Wyjątkowe, pisane z wrażliwością artysty i z rzadko spotykanym w przypadku relacji na gorąco dystansem wojenne dzienniki młodego inteligenta.Edward Herzbaum oszczędnie, ale obrazowo, a czasem ironicznie notuje, jak zagarnia go bezlitosna, uwłaczająca człowieczeństwu rzeczywistość wojenna. To refleksyjny dziennik człowieka, który zdaje sobie sprawę, że jego dotychczasowy świat się skończył, a przyszłości może nie być. W potajemnych notatkach z łagru walczy z depresją, szuka siły, by się nie poddać. Po dołączeniu do armii Andersa staje się żołnierzem doskonale świadomym, co niesie ze sobą wojna, poszukując sensu istnienia wobec tego, co bezpowrotnie utracił. I trudno mu się pogodzić z koniecznością przejścia do porządku nad potwornościami, których doświadczył. Autor we wrześniu 1939 ochotniczo zaciągnął się do Wojska Polskiego, trafił do niewoli niemieckiej, z której uciekł. W grudniu 1939 przez zieloną granicę dostał się do Lwowa, gdzie w 1940 został aresztowany przez NKWD i wysłany do łagru. Po „amnestii” dotarł do Tatiszczewa i wstąpił do Armii Andersa, z którą przebył szlak bojowy aż do Monte Cassino.

ebook, literatura faktu, szlak Andersa, dziennik , druga wojna światowa, okupacja ... Dziennik andersowca 1939-1945 - opis ebooka Dzienniki młodego dandysa, którego los zmusza do podjęcia roli żołnierza. Herzbaum w 1940 roku został aresztowany przez NKWD i wysłany do łagru, stamtąd dotarł do Tatiszczewa i został wcielony do Armii Andersa, z którą przebył szlak bojowy aż do bitwy o Monte Cassino. Między światami.

W czerwcu 1940 Wyjątkowe, pisane z wrażliwością artysty i z rzadko spotykanym w przypadku relacji na gorąco dystansem wojenne dzienniki młodego inteligenta.Edward Herzbaum oszczędnie, ale obrazowo, a czasem ironicznie notuje, jak zagarnia go bezlitosna, uwłaczająca człowieczeństwu rzeczywistość wojenna. To refleksyjny dziennik człowieka, który zdaje sobie spr... Między światami.

POWIĄZANE KSIĄŻKI