Uczone siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich

Uczone siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich - Natacha Henry | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Natacha Henry
WYMIAR
9,47 MB
NAZWA PLIKU
Uczone siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich.pdf
ISBN
8542557922116

OPIS

Maria Skłodowska zostałaby guwernantką, gdyby nie jej starsza siostra Bronia. Nie pojechałaby do Paryża, nie studiowała na Sorbonie, nie poślubiła Piotra Curie. Nie odkryłaby radioaktywności i nie otrzymała dwukrotnie Nagrody Nobla.Bronia Dłuska zaś bez Marii nie zrobiłaby kariery jako jedna z pierwszych kobiet lekarek i nie otworzyła najlepszego na ziemiach polskich sanatorium.Maria i Bronia –siostry żyjące między Polską a Francją dzieliły ze sobą wszystko: ambicje zawodowe, trudne życiowe doświadczenia, radości i osobiste dramaty. Nieustannie się wspierały. Obie ceniły rodzinę i głęboko wierzyły, że postęp w nauce przyniesie ludziom szczęście.Natacha Henry, dziennikarka specjalizująca się w historiach słynnych kobiet, kreśli wspólny portret tych dwóch pionierek nauki i opisuje ich nierozłączne losy.

ISBN: 978-83-271-5556-6: EAN: 9788327155566: Liczba stron: 232 ... Uczone siostry Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich. Oprawa: twarda ...

Alternate cover editio... Maria Skłodowska zostałaby guwernantką, gdyby nie jej starsza siostra Bronia. Nie pojechałaby do Paryża, nie studiowała na Sorbonie, nie poślubiła Piotra Curie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI