Siła wyższa

Siła wyższa - Joanna Szwechłowicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Szwechłowicz
WYMIAR
8,43 MB
NAZWA PLIKU
Siła wyższa.pdf
ISBN
6756325009857

OPIS

Marzec 1939 roku. Poznański proboszcz, ksiądz Wojciech Kalinowski, znika w tajemniczych okolicznościach. Aby uniknąć skandalu, zamiast policji śledztwo mają poprowadzić benedyktyni - ojciec Aleksander Herbst, dyskretny i obdarzony umiejętnością rozwiązywania zagadek, oraz ojciec Florian Myszkowski, przekonany, że ważniejsze od odkrycia prawdy jest "dobro Kościoła".Ślady prowadzą ich do Krynicy, do pensjonatu panien Malickich, które nie tracą wiary w zamążpójście i na każdego gościa płci męskiej patrzą z nadzieją. Zakonnicy w średnim wieku, którzy dla dobra śledztwa wchodzą w role urzędników państwowych, nie stanowią dla nich wyjątku.We wspólnej przestrzeni pensjonatu bracia spotykają rozmaite indywidua. Jest wśród nich i sam ksiądz Wojciech, który przyjechał tu targany wyrzutami sumienia po śmierci swojego wikariusza, bratanka sióstr Malickich.Zanim jednak sprawę udaje się wyjaśnić, benedyktyni stają w obliczu kolejnej zagadki - tym razem z morderstwem w tle...Przedwojenna Krynica i podejrzani kuracjusze. Katolicka Polska w kilku wymiarach. Trup w sadzawce i doskonałe śledztwo detektywów w sutannach. Trochę feminizmu, trochę hipokryzji, ciekawa zagadka kryminalna oraz wieloznaczność świata przedstawionego. Joanna Szwechłowicz udowadnia słuszność powiedzenia "Do trzech razy sztuka", bo Siła wyższa to jej najlepsza książka!Jarosław Czechowicz, "Krytycznym okiem"Joanna Szwechłowicz - absolwentka MISH, z wykształcenia polonistka i socjolog. Prowadziła na UW zajęcia z komparatystki, analizy porównawczej tekstów literackich oraz na temat mediów elektronicznych. Autorka powieści "Tajemnica szkoły dla panien" i "Ostatnia wola". Mieszka w Warszawie.

Definicja w tej normie jest jednak podana bez wyjaśnienia. Kara umowna a siła wyższa. Zasadą jest, że strona umowy jest obowiązana do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania przez nią zobowiązania o ile niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które osoba ta odpowiedzialności nie ponosi. Siła wyższa a postępowanie sądowe Zgodnie z art.

Zasadą jest, że strona umowy jest obowiązana do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania przez nią zobowiązania o ile niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które osoba ta odpowiedzialności nie ponosi. Siła wyższa a postępowanie sądowe Zgodnie z art. 121 pkt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI