Zapomniany język. Wstęp do rozumienia snów baśni i mitów

Zapomniany język. Wstęp do rozumienia snów baśni i mitów - Erich Fromm | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Erich Fromm
WYMIAR
3,55 MB
NAZWA PLIKU
Zapomniany język. Wstęp do rozumienia snów baśni i mitów.pdf
ISBN
4149248415201

OPIS

Na przestrzeni wieków i w różnych kulturach poglądy na naturę snów różniły się ogromnie. Jednak bez względu na to, czy wierzymy, że nasze sny są realnymi doznaniami naszych dusz pozbawionych ciał, które opuściły w czasie snu, czy też wizjami zainspirowanymi przez Boga lub złe duchy, czy widzimy w nich wyraz naszych irracjonalnych namiętności lub przeciwnie, naszych najwznioślejszych i najbardziej moralnych cech, jedno pozostaje poza wszelką kontrowersją: pogląd, że wszystkie sny są znaczące i ważne. Znaczące, gdyż zawierają przesłanie, które możemy zrozumieć, jeśli posiadamy klucz do jego przetłumaczenia. Ważne, gdyż nie śnimy o niczym, co jest błahe, nawet jeśli jest wyrażone językiem, który ukrywa wagę snu za błahą fasadą.

Jak pisze M. Chałubiński Fromm cele swojej humanistyki nazywa „leczeniem duszy" wpisując tym samym własną twórczość tradycje uprawiania filozofii społecznej ... Recenzja książki Zapomniany język: Wstęp do rozumienia snów, baśni i mitów w serwisie BiblioNETka.pl Zapomniany język : wstęp do rozumienia snów, baśni i mitów / - BIBLIOTEKA GŁÓWNA WSD - KATALOG GŁÓWNY Plik Fromm Erich Zapomniany język.

Jak pisze M. Chałubiński Fromm cele swojej humanistyki nazywa ?leczeniem duszy? wpisując tym samym własną twórczość tradycje uprawiania filozofii społecznej. Książka Zapomniany Język - Erich Fromm - od 14,54 zł, porównanie cen w 34 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI