W kręgu XX-wiecznej filozofii włoskiej

W kręgu XX-wiecznej filozofii włoskiej - Ireneusz Marian Świtała | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ireneusz Marian Świtała
WYMIAR
3,21 MB
NAZWA PLIKU
W kręgu XX-wiecznej filozofii włoskiej.pdf
ISBN
9626115084921

OPIS

Zgodnie z tytułem prezentowanej publikacji, przedmiotem naszej uwagi stał się dorobek XX-wiecznych włoskich myślicieli. W kręgu zainteresowania znalazły się m.in. pisma Antonia Labrioli – stosunkowo mniej znanego w Europie myśliciela, którego publikacje miały jednakże istotne znaczenie w życiu intelektualnym we Włoszech, także dokonania Antonia Gramsciego – postaci niezwykle znaczącej nie tylko dla filozofii, ale też włoskiej i europejskiej praktyki życia politycznego. Kolejne rozdziały przybliżają sylwetki i prace Benedetta Crocego, Gianniego Vattima oraz Umberta Eco – myślicieli kształtujących oblicze współczesnej filozofii włoskiej, nadto zaś – co warto podkreślić – filozofii na naszym kontynencie.

Odbiór osobisty jest możliwy codziennie od poniedziałku do piątku w godzniach: 10,00-13,00 oraz 19,00-21,00, po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową, SMS-em bądź telefonicznie pod numerem 501 169 783. Alternatywność w poezji i dramacie Intersubiektywność tekstowa i ramy semantyczne Barbara Dancygier online. Amerykański spisek James Ellroy książka.

Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy. Szybkie wysyłki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI