Sekrety Półwyspu Helskiego

Sekrety Półwyspu Helskiego - Aleksandra Tarkowska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksandra Tarkowska
WYMIAR
10,32 MB
NAZWA PLIKU
Sekrety Półwyspu Helskiego.pdf
ISBN
9445293022060

OPIS

Kojący szum morza, złociste piaski, lasy sosnowe... i pławienie czarownic! Tajemniczy piraci zwabiali i rabowali przepływające statki, Szwedzi krwawo bronili swego okrętu, a morze pochłonęło rozpustne miasto. Trudno uwierzyć, że w tak romantycznej scenerii odbyły się te mrożące krew w żyłach wydarzenia. Ale nie tylko. Tu również Wojciech Kossak miał filię swojej "Kossakówki", wakacje spędzali artyści, jak choćby Stefan Żeromski z rodziną i Karol Szymanowski, oraz prezydenci II i III Rzeczpospolitej Polskiej, a pionier polskich badań morza Kazimierz Demel zakochał się we Francuzce Jeanne Salamagne. Na helskiej plaży wyrosły hawajskie palmy, by amant kina przedwojennego, Eugeniusz Bodo, mógł nakręcić film ze swoją ukochaną Tahitanką Reri.Aleksandra Tarkowska na kartach Sekretów Półwyspu Helskiego zabiera nas w fascynującą podróż w czasie. Prowadzi uliczkami dawnego Helu, pokazuje życie rybaków, snuje barwne opowieści o miejscach i ludziach związanych z Półwyspem. Zaprasza m.in. na rybę do "Lwiej Jamy", poszukiwanie skarbów, wakacje w wagonie kolejowym, a także spacer po... morzu. Wszystko to zaś ilustruje unikatowymi zdjęciami.

Data zakończenia 2018-04-11 - cena 39,90 zł Sekrety Półwyspu Helskiego - Tarkowska Aleksandra - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl. Szybka i bezpieczna dostawa.

Oprawa jest twarda. Kup teraz. Cena 26,00 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI