Liść akacji

Liść akacji - Walery Przyborowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Walery Przyborowski
WYMIAR
8,26 MB
NAZWA PLIKU
Liść akacji.pdf
ISBN
8552713216145

OPIS

Liść akacji jest powieścią kryminalną, której akcja rozgrywa się w gminie Zalesie w upalne lato 1834 roku. Do podsędka sądu pokoju przychodzi list z wezwaniem do zajęcia się sprawą nagłej śmierci młodej panny, Felicji Łapszyńskiej. Zabiera on ze sobą protokolistę Wierzgalskiego i udają się do dworku, w którym Felicja mieszkała razem z ojczymem i macochą. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest bardziej zawiła, niż się na początku wydawało. Właściciele dworku chcą szybko pozbyć się przedstawicieli prawa, a doktor zajmujący się Felicją usilnie przekonuje przybyłych, że zmarła ona na tyfus. Tymczasem jej przyjaciółka twierdzi, że było to morderstwo! Mówi, że opiekunowie Felicji chcieli coś na niej wymusić oraz że biedna dziewczyna żyła w ciągłym strachu, a obie panny były śledzone. Czyżby ktoś przyczynił się bezpośrednio do jej śmierci? Czyje widmo widział jeden z parobków? Być może kluczem do rozwiązania zagadki będzie tytułowy liść akacji…

Nie mogę przejść obojętnie koło liścia akacji. Mam ochotę, tak jak niegdyś, zerwać i odliczyć: lubi - nie lubi… Wynik był przewidywalny, z czego wtedy chyba nie zdawałam sobie sprawy, bo zazwyczaj liście akacji mają jeden listek na wierzchołku, zaś listki poniżej ułożone są symetrycznie wzdłuż wspólnego ... Choć pięknie wyglądają - liść akacji jest pierzasty i tworzą go drobne listki o owalnym kształcie rosnące po obu stronach - najbezpieczniej trzymać się od nich z daleka.

To dobra alternatywa. Wszystkie obrazy, na których pojawiają się Rośliny drukowane są na płótnie canvas.

POWIĄZANE KSIĄŻKI