Nowy początek na alei Rothschildów

Nowy początek na alei Rothschildów - Stefanie Zweig | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefanie Zweig
WYMIAR
9,52 MB
NAZWA PLIKU
Nowy początek na alei Rothschildów.pdf
ISBN
9611965098710

OPIS

"Z dziećmi powróci nadzieja", mówi Betsy Sternberg, kiedy we wrześniu 1948 roku wraca do starego mieszkania przy alei Rothschildów. Szkody po bombardowaniach zostają krok po kroku usunięte, drzewo wiśni w ogrodzie wciąż stoi, ptaki ćwierkają. Fritz otwiera nową kancelarię, a Erwin dostaje pracę w Domu Amerykańskim. Odnajduje się nawet ich była gospodyni. Pewnego dnia w drzwiach staje Alice, najmłodsza córka, a wraz z nią jej rodzina. Ostatnie lata spędzili w Południowej Afryce, gdzie oprócz apartheidu odzywały się co jakiś czas antysemickie resentymenty. Mimo wszystko udało im się zdobyć niewielką fortunę.Wojna nie minęła jednak bez śladu. Dla tych, którzy przeżyli, życie nie będzie już takie samo. Przyszłość, bezpieczeństwo - to słowa bez pokrycia. Niemniej wierzą w nowy początek.Czwarty, ostatni tom dziejów rodziny Sternbergów.Stefanie Zweig (1932-2014) - niemiecka pisarka pochodzenia żydowskiego urodzona w Głubczycach. W 1938 roku w obawie przed nazistowskimi represjami wraz z rodzicami opuściła Wrocław i wyjechała do Afryki. Dzieciństwo spędziła na kenijskiej farmie. Część jej rodziny, która pozostała w Niemczech, zginęła w obozach zagłady. Przez trzydzieści lat Zweig była redaktorką w gazecie "Frankfurter Neue Presse". Jest autorką wielu powieści obyczajowych, z których najsłynniejsza to autobiograficzna Nigdzie w Afryce, która została zekranizowana, a film pod tym samym tytułem otrzymał w 2003 Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Oceń ten produkt jako pierwszy. Autor: Stefanie Zweig; Kategorie: Książki / literatura piękna / literatura piękna obca / powie ... Nowy początek na alei Rothschildów Nowy początek na alei Rothschildów ...

Szkody po bombardowaniach zostają krok po kroku usunięte, drzewo wiśni w ogrodzie wciąż stoi, ptaki ćwierkają. Nowy początek przy alei Rothschildów to przepełniona miłością i ciepłem opowieść o nadziei, która zawsze umiera ostatnia, i która pozwala, wbrew zdrowemu rozsądkowi, po prostu dalej... więcej mniej Pokaż mimo to Nowy początek na alei Rothschildów ; Skip to the end of the images gallery.

POWIĄZANE KSIĄŻKI