Historia Polski

Historia Polski - Krzysztof Wiśniewski (oprac.) | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Wiśniewski (oprac.)
WYMIAR
4,96 MB
NAZWA PLIKU
Historia Polski.pdf
ISBN
2411070123017

OPIS

„Historia Polski” to książka skierowana do dzieci 8-12-letnich. Omawia dzieje naszej Ojczyzny w przystępny sposób, uzupełniając teksty wspaniałymi ilustracjami, pomagającymi wyobrazić sobie wydarzenia i postaci. Dzieje Polski opowiedziane zostały od początków państwa Piastów aż po współczesność.

Zobacz sam! Historia opowiedziana na nowo. Przez lata w Polsce dominowała opowieść, że historia naszego kraju to historia polskiej szlachty (pomińmy tu dyskusje, czy dzisiejsza Polska to prosta kontynuacja poprzednich Rzeczpospolitych i co właściwie oznaczał naród polski, skoro wielu jego przedstawicieli miało litewskie czy ruskie korzenie). „Ludowa historia Polski" to opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte.

Dyplomacja sowiecka wobec Polski w okresie kryzysu politycznego 1925-1926 Kup andrzej nowak w kategorii Historia Polski - Książki taniej - Allegro.pl - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Zobacz sam! Historia opowiedziana na nowo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI