Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej. Studium przypadku

Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej. Studium przypadku - Ewelina Drzewiecka | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewelina Drzewiecka
WYMIAR
4,58 MB
NAZWA PLIKU
Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej. Studium przypadku.pdf
ISBN
9580270711251

OPIS

Monografia "Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej". Studium przypadku sytuuje się na skrzyżowaniu kulturoznawstwa i historii idei i podejmuje problem funkcjonowania w XX i XXI wieku tradycji judeochrześcijańskiej. Refleksja dotyczy strategii transformacji motywów biblijnych w kulturze bułgarskiej, interesującej ze względu na jej usytuowanie na „peryferiach” Europy. Perspektywę hermeneutyczną nadają trzy konkurujące ze sobą na gruncie europejskim systemy światopoglądowe: judeochrześcijański, gnostycki i racjonalistyczny. Analiza i interpretacja literackich parafraz wątku Judasza odwołuje się do założeń myśli postsekularnej i odsłania aksjologiczne niepokoje pisarzy oraz ich podatność na intelektualne i religijne mody o znaczeniu fundamentalnym dla formowania się modernitas.

Universitas Kraków 2016. ISBN: 978-83-242-2771-6 format: 150x235, stron: 416, oprawa: miękka Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej Studium przypadku | Drzewiecka Ewelina | Universitas.

416). Więcej informacji: strona wydawnictw Monografia Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI