Polacy! WICI! Kolekcja Szlak Andersa. Tom 9

Polacy! WICI! Kolekcja Szlak Andersa. Tom 9 - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
10,25 MB
NAZWA PLIKU
Polacy! WICI! Kolekcja Szlak Andersa. Tom 9.pdf
ISBN
7348689357240

OPIS

Kolekcja pod patronatem Prof. Normana DaviesaMarsz Armii Andersa nie ma sobie równych w historii: sto dwadzieścia tysięcy ludzi przeszłodwanaście tysięcy kilometrów. Rozsypani po "nieludzkiej ziemi" Polacy stawili się na wezwanie generała Andersa, licząc na ocalenie. Granice Związku Sowieckiego przekraczali z nadzieją na powrót do domów. Gdy zwyciężali Niemców pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią, wiedzieli już, że nadzieje te pozostaną niespełnione. To oni stali się namiastką wolnej Polski. Żołnierzom towarzyszyli cywile: dzieci, kobiety, starcy. Wszyscy oni próbowali normalnie żyć: działały szpitale, szkoły, sierocińce. Trudy ich marszu, codzienne rozterki, poświęcenie w boju, drobne radości i wielkie dramaty składają się tę na opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.W kolekcji "Szlak Andersa" pokazujemy ogromnąróżnorodność ludzi dowodzonych przez generała Andersa, cały wachlarz ich uczuć i przeżyć. W każdym z 40 tomów zamieszczono nieznane relacje świadków, niepublikowane dotąd materiały archiwalne oraz zdjęcia dokumentujące jeden z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.

Polacy! WICI! Produkt aktualnie niedostępny. Szczegóły książki: Numer katalogowy: 1695706; Numer ISBN: 9788379455881; Kod kreskowy (EAN): 9788379455881; ...

Książki | okładka miękka. 16,50 z ... Polacy! WICI! Kolekcja Szlak Andersa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI