Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Rodzicielskie przygody z całego świata

Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Rodzicielskie przygody z całego świata - Mei-Ling Hopgood | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mei-Ling Hopgood
WYMIAR
5,88 MB
NAZWA PLIKU
Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Rodzicielskie przygody z całego świata.pdf
ISBN
7575971974829

OPIS

Chińczycy przodują we wczesnym treningu nocnikowym – ich maluchy pozbywają się pieluch w wieku sześciu miesięcy. Kenijki noszą dzieci w kolorowych chustach – to nie tylko część ich dziedzictwa kulturowego, ale i konieczność w kraju, w którym równe chodniki są rzadkością. Francuzi są mistrzami w wychowywaniu dzieci na wyrafinowanych smakoszy. A jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci?Kiedy Mei-Ling Hopgood, świeżo upieczona mama, przeprowadza się do Buenos Aires, jest zaszokowana tym, że argentyńscy rodzice pozwalają swoim dzieciom brykać do późna w nocy. Czy rzeczywiście jest to korzystne dla rozwoju dziecka i życia całego społeczeństwa? Kierowana dziennikarską dociekliwością i matczyną potrzebą dokonywania jedynie słusznych wyborów, Hopgood postanawia sprawdzić, jak wygląda rodzicielstwo w różnych krajach i na różnych kontynentach. Rozpoczyna podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania nurtujące rodziców na całym świecie:– o której dziecko ma iść spać?– kiedy może zacząć korzystać z nocnika?– co dawać mu do jedzenia?– kiedy zacząć uczyć je alfabetu?Wnikliwie obserwowała rodziców z wielu krajów, rozmawiała z antropologami, nauczycielami i specjalistami od opieki nad dziećmi i odkryła niezmierzone pokłady pomysłów na rodzicielstwo.Hopgood testuje wszystkie rozwiązania na swojej córce Sofii – z bardzo ciekawymi rezultatami!„Tak jak podróże kształcą, tak i ta podróż przez rodzicielstwo na różnych kontynentach mówi wiele o relacji z dziećmi, o wychowaniu i o ludziach w ogóle.”Małgorzata Musiał, autorka bloga Dobra Relacja oraz książki „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”

Mei-Ling Hopgood. Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Rodzicielskie przygody z całego świata. Wyd.

1 | Dostawa do placówki kiosku Ruchu, Poczty, Żabki za 8,99 zł (cała p Kiedy zatem po raz pierwszy ujrzałam w księgarni książkę Mei-Ling Hopgood zatytułowaną: „Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Rodzicielskie przygody z całego świata", wiedziałam, że koniecznie muszę ją mieć. Lektura wydana została w roku 2019 przez jak dotąd nieznane mi wydawnictwo Mamania. Jedna z najlepiej napisanych książek o rodzicielstwie, jakie ostatnio czytałam.

POWIĄZANE KSIĄŻKI