W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie - Anna Czerwińska-Rydel | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Czerwińska-Rydel
WYMIAR
12,20 MB
NAZWA PLIKU
W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie.pdf
ISBN
8882838911670

OPIS

Maria Skłodowska-Curie była fascynującą osobą.Wielu uważało, ze jest zbyt poważna – a ona była po prostu refleksyjna i bardzo skupiona – początkowo na nauce, potem na pracy naukowej. W jej czasach w Polsce kobiety nie mogły studiować na uniwersytecie, więc sama zarobiła na studia i wyjechała do Paryża, uczyć się na Sorbonie. Nie dbała o stroje (do ślubu poszła w granatowej, bardzo praktycznej sukience), obiady dla męża gotowała na laboratoryjnym palniku, a wkrótce po otrzymaniu Nagrody Nobla zaczęła jeździć z córką na front I wojny światowej, robiąc zdjęcia rentgenowskie rannym żołnierzom – tym samym wykorzystując swoje odkrycie w praktyce.Zawsze miała swoje zdanie i wiele niekonwencjonalnych pomysłów. Była dociekliwa i pracowita. Oryginalna, nietuzinkowa. Poznajcie jej niezwykłe życie!

Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie (książka audio) Twoja ocena. Ocena ogólna.

Na zakończenie został wymieniony życiorys Marii Skłodowskiej-Curie oraz najważniejsze wydarzenia, które wydarzyły się na świecie w trakcie jej życia. Ebook W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, Anna Czerwińska-Rydel.

POWIĄZANE KSIĄŻKI