Małpa w każdym z nas. Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?

Małpa w każdym z nas. Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka? - Frans de Waal | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Frans de Waal
WYMIAR
11,48 MB
NAZWA PLIKU
Małpa w każdym z nas. Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?.pdf
ISBN
9061514289230

OPIS

Gdzie kryją się ewolucyjne źródła kultury człowieka?Co o naturze człowieka mówią badania nad innymi naczelnymi?Jakie jest znaczenie prymatologii dla współczesnej polityki?Władza, seks, przemoc, życzliwość – fascynująca książka Fransa de Waala, jednego z najwybitniejszych prymatologów naszych czasów, mierzy się z każdą z tych kwestii, czerpiąc z niezwykle bogatej historii badań nad małpami człekokształtnymi, zarówno w niewoli, jak i w naturalnym środowisku tych zwierząt. Wnikliwa obserwacja naszych najbliższych ewolucyjnych krewnych umożliwia autorowi świeże spojrzenie na specyfikę gatunkową człowieka. W zachowaniach wspólnych nam i małpom, de Waal dopatruje się biologicznych fundamentów ludzkiej kultury.Małpa w każdym z nas stawia przed nami ewolucyjne lustro, w którym wyraźniej możemy zobaczyć głęboko zakorzenione w nas instynkty współpracy czy empatii, ale także impulsy destrukcyjne. Frans de Waal podkreśla jednak, że to od nas zależy, które oblicze będziemy w nim chcieli dostrzegać częściej.Frans de Waal jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Emory’ego i dyrektorem Living Links Center w Atlancie. Jest autorem kilkunastu książek i kilkuset artykułów naukowych, publikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach. W 2007 r. magazyn Time uznał go za jedną ze stu osób, które kształtują nasz świat. Autor m.in. książek Bonobo i ateista. W poszukiwaniu humanizmu wśród naczelnych (CCPress 2014) oraz Małpy i filozofowie. Skąd pochodzi moralność? (CCPress 2013).

Frans de Waal podkreśla jednak, że to od nas zależy, które oblicze będziemy w nim chcieli dostrzegać częściej. Książka Małpa w każdym z nas. Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka? - od 25,63 zł, porównanie cen w 35 sklepach.

Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?" a także poznaj jej ocenę. Sprawdź też koniecznie recenzję "Małpa Gdzie kryją się ewolucyjne źródła kultury człowieka? Małpa w każdym z nas Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka? tłumaczenie: Krzysztof Kornas 23 kwietnia 2015 140×215 mm Stron: 380 Oprawa: twarda ISBN 978-83-7886-150-8 Książka Małpa w każdym z nas Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?, pochodzi z wydawnictwa Copernicus Center Press.

POWIĄZANE KSIĄŻKI