Wielka księga legend Warszawy

Wielka księga legend Warszawy - Anna Wilczyńska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Wilczyńska
WYMIAR
6,99 MB
NAZWA PLIKU
Wielka księga legend Warszawy.pdf
ISBN
7765947191120

OPIS

Kto strzeże praskiego brzegu Wisły? Co mieszkańcy Starej Warszawy zawdzięczali białemu jednorożcowi? Kto może usłyszeć echa treli kanarków na Zapiecku? A kogo zaczepiały duchy na cmentarzu dla samobójców? Na te pytania odpowiedzi znaleźć można w „Wielkiej księdze legend Warszawy”.Zbiór 30 legend zawiera nie tylko znane wszystkim warszawianom podania o Syrence, Bazyliszku, Złotej Kaczce czy Warsie i Sawie, ale także wiele autorskich opowieści, w których tkwi pewnie ziarno prawdy. Lecz jak to z legendami bywa – nie wiadomo do końca, co wydarzyło się naprawdę, a co zrodziło się w wyobraźni ludzi przekazujących sobie niestworzone historie. Te pięknie ilustrowane legendy to zachęta dla czytelnika, aby podczas spaceru po Warszawie baczniej przyjrzeć się każdemu staremu drzewu, uważniej patrzeć pod nogi i z ciekawością dziecka rozglądać się i nasłuchiwać, o czym szepcze miasto.

Teatr Druga Strefa i Wydawnictwo Skarpa Warszawska zapraszają do świata warszawskich legend. Aktorzy teatru codziennie od poniedziałku do piątku punktualnie o 19.00 zagoszczą na Waszych smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach i ... Anna Wilczyńska - Wielka księga legend Warszawy , Powieści i opowiadania , Skarpa Największa księgarnia po Prawej stronie - Tysiące książek, filmów, audiobooków i ebooków.

300 str. Szczegóły ... Wielka księga legend Warszawy (Anna Wilczyńska).

POWIĄZANE KSIĄŻKI