Kuchnia portugalska

Kuchnia portugalska - Elżbieta Adamska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Adamska
WYMIAR
4,70 MB
NAZWA PLIKU
Kuchnia portugalska.pdf
ISBN
2379501407920

OPIS

Można się pokusić o wymienienie kilku dań charakterystycznych dla kuchni portugalskiej, które znają i kochają wszyscy. Takim przysmakam są dania z dodatkiem bacalhau, czyli suszonego solonego dorsza. Portugalczycy szczycą się, że potrafią przygotować 365 dań z tak przygotowaną rybą w roli głównej.

Składnikiem wielu potraw są owoce morza i ryby.Do przyprawiania potraw często używa się jedynie soli morskiej. Kuchnia portugalska zasadniczo wpisuje się w kanony wychwalanej przez dietetyków kuchni śródziemnomorskiej. Na uwagę zasługują niewielkie dania, popularność bogatych w kwasy tłuszczowe omega 3 ryb oraz zasobnych w białko i minerały owoców morza, podobnie jak zamiłowanie do oliwy z oliwek. Kuchnia portugalska.

Co prawda kuchnia portugalska oparta jest w dużej mierze na mięsie , rybach i owocach morza, jednak wegetarianie znajdą w niej także coś dla siebie. Miłośnicy bezmięsnego jedzenia z pewnością zakochają się w portugalskich warzywnych zupach. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych dań kuchni portugalskiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI