Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela

Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela - Henryk Sienkiewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Henryk Sienkiewicz
WYMIAR
8,39 MB
NAZWA PLIKU
Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela.pdf
ISBN
6603445271923

OPIS

"Z pamietnika poznańskiego nauczyciela" Henryka Sienkiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.

Pracował z nim jako korepetytor, pomagając mu w nauce i odrabianiu lekcji. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela - problematyka Problematyka omawianej noweli koncentruje się wokół problemów uczniów Polaków w szkole zaborczej. Bohaterem swojej noweli Sienkiewicz uczynił jednego z nich, Michasia.

Chlopak uczeszczał do szkoły niemieckiej, ponieważ w tamtych czasach innej nie było. Henryk Sienkiewicz Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela Zobacz więcej Ulubione Należeli oboje do tego rodzaju istot nerwowych, wrażliwych, szlachetnych i kochających, które zdolne są do największych poświęceń, ale które w życiu i zetknięciu się z jego rzeczywistością mało znajdują szczęścia, dając naprzód więcej, niż mogą otrzymać. Filmy. „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela" Henryka Sienkiewicza to jakby fragment wspomnień prywatnego nauczyciela - pana Wawrzynkiewicza.

POWIĄZANE KSIĄŻKI