Najpiękniejsze baśnie

Najpiękniejsze baśnie - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,60 MB
NAZWA PLIKU
Najpiękniejsze baśnie.pdf
ISBN
5890231768235

OPIS

W tym tomie zebrano zarówno klasyczne, jak i współczesne bajki, popularne i te mniej znane.Dzięki pięknym ilustracjom dzieci z łatwością przeniosą się do magicznego świata, a po lekturze będą mogły sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość, rozwiązując bajkowe łamigłówki.

Stoliczku nakryj się, złoty osiołek i kij z worka. Królowa pszczół.

Kiedy władca zaczął poważnie chorować, nikt, nawet on sam, nie wierzył, że ujdzie z życi... Książka stanowi barwnie ilustrowany wybór adaptacji baśni teatralnych osiemnastowiecznego weneckiego dramatopisarza, Carla Gozziego. "Gozzi" w serii "Najpiękniejsze baśnie, najwięksi bajkopisarze" stanowi jak dotąd jedyne w Polsce wydanie baśni tego autora, nie licząc znikomej ilości wyborów zawierających pojedyncze utwory (nota ... Pewien gospodarz (Helmut Zierl) ma trzech synów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI