Kosmos

Kosmos - Marcello D'Angelo | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcello D'Angelo
WYMIAR
4,38 MB
NAZWA PLIKU
Kosmos.pdf
ISBN
5808382499592

OPIS

„Sztuczny satelita, umieszczony w odpowiedniej odległości od ziemi, będzie wykonywał jedno okrążenie w 24 godziny, czyli zawiśnie nieruchomo nad wybranym punktem na planecie i będzie widziany z obszaru niemal połowy jej powierzchni. Trzy takie same stacje, rozmieszczone co 120 stopni na tej samej orbicie mogą zapewnić transmisję telewizji i mikrofal dla całej ziemi”.Taki system już od dość dawna na co dzień służy mieszkańcom ziemi, ale powyższe słowa napisano 13 lat przed wystrzeleniem w 1957 r. pierwszego sztucznego satelity, Sputnika 1. Autorem tej wypowiedzi jest Arthur Charles Clarke, który w tamtym czasie był technikiem radarowym w brytyjskich siłach powietrznych oraz pasjonatem podróży kosmicznych i science fiction. Clarke napisał też powieść 2001: Odyseja Kosmiczna, na podstawie której Stanley Kubrick nakręcił słynny film pod tym samym tytułem. Na cześć tego wizjonerskiego pisarza geostacjonarna orbita okołoziemska zwana jest Orbitą Clarke’a. Na 504 stronach tej książki czytelnik będzie miał okazję poznać oszałamiające zdjęcia wykonane przez kosmiczne teleskopy oraz przeczytać fascynujące historie z nimi związane.

kosmos - rodzaj roślin z rodziny astrowatych. „ Kosmos " - czasopismo naukowe wydawane przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, o pełnej nazwie: Kosmos: Problemy Nauk Biologicznych.

DODATKOWE MATERIAŁY, czyli 10 kart pracy, 5 ilustracje do wiersza, plansze demonstracyjne. W teczce znajdziecie również 3 arkusze zawierające planety oraz inne ciała niebieskie, z których możecie ... Kosmos 08.02.2021 Drzewami księżycowymi NASA nazywa drzewa, które wyrosły z nasion podróżujących na pokładzie misji Apollo 14.

POWIĄZANE KSIĄŻKI