W 80 dni dookoła świata

W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Juliusz Verne
WYMIAR
8,66 MB
NAZWA PLIKU
W 80 dni dookoła świata.pdf
ISBN
6601246935530

OPIS

Najpopularniejsza powieść Juliusza Verne’a.Głównym bohaterem jest angielski dżentelmen – PhileasFogg, stateczny, bogaty choć skromny samotnik. Zakłada się o 20.000 funtów szterlingów ze swoimi znajomymi, że objedzie świat wokołow ciągu 80 dni. W podróż rusza z nowo najętym francuskim służącym. Po piętach drepcze im angielski detektyw – Fix, który jest przekonany, że Fogg jest sprawcą kradzieży znacznej kwoty pieniędzy z londyńskiego banku.Podróż odbywa się za pomocą wielu środków lokomocji, urozmaicona jest przygodami, które przeszkadzają w punktualnym dotarciu do celu.Kiedy Vernepisał swoją powieść, okrążenie świata w 80 dni było imponującym osiągnięciem.

Odkryją, czym jest przyjaźń, odwaga, siła woli, poczucie godności i honoru. W 80 dni dookoła świata na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! W 80 Dni Dookoła Świata - czy wrobisz się w ciągu 80 dni? Zobacz, czy ta gra jest dla Ciebie.

Ekscentryk o bardzo uporządkowanym trybie życia. Oczytany i znający się na geografii oraz podróżach. W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne'a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie..

POWIĄZANE KSIĄŻKI