Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew)

Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew) - Jacek Emil Szczepański | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Emil Szczepański
WYMIAR
4,13 MB
NAZWA PLIKU
Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew).pdf
ISBN
8638459327048

OPIS

Książka Jacka Emila Szczepańskiego przedstawia wyniki badań nad dziejami Polskiej Organizacji Wojskowej na terenie dzisiejszego powiatu legionowskiego. Autor przedstawił w niej genezę i rozwój punktów organizacyjnych POW położonych w sąsiedztwie Warszawy, tj. we wsiach w Jabłonna, Chotomów, Krubin i Wieliszew, w okresie 1917?1918. Ustalenia J. Szczepańskiego zmieniają dotychczasową wiedzę o przebiegu rozbrojenia niemieckich koszar w Legionowie i Zegrzu w listopadzie 1918 r. Autor ustalił rzeczywiste okoliczności śmierci peowiaka Antoniego Gawryszewskiego. Opracował także 46 biogramów peowiaków z terenu dzisiejszego powiatu legionowskiego. Książka została wzbogacona o wiele niepublikowanych zdjęć. Jej recenzentami naukowymi są profesorowie: Adam Czesław Dobroński, Aleksander Łuczak i Janusz Szczepański.

Szczepańskiego zmieniają dotychczasową wiedzę o przebiegu rozbrojenia niemieckich koszar w Legionowie i Zegrzu w listopadzie 1918 r. Pod koniec ubiegłego roku ukazała się książka Jacka Szczepańskiego „Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew)", wydana przez warszawskie Muzeum Niepodległości we współpracy z Muzeum Historycznym w Legionowie. Książka wyjątkowa, bo odkrywająca wiele nieznanych do... Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew) - rozmowa z autorem Jackiem Emilem Szczepańskim 3 NAVAL - rozmowa wokół ksiażki "Strzelnica Navala". Więcej na temat tej postaci i odzyskania niepodległości w Legionowie możecie Państwo przeczytać w książce pt.: Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew), wyd.

Sprawdź! 27 listopada 2020 Salon Książki Muzealnej Online - zaproszenie na spotkanie wokół książki „Peowiacy i ich losy…" Zapraszamy na premierową emisję spotkania wokół książki "Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew)" w sobotę 28.11.2020 r. o godz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI