[OUTLET] Mikroekonomiczna funkcja produkcji – właściwości analityczne wybranych jej postaci

[OUTLET] Mikroekonomiczna funkcja produkcji – właściwości analityczne wybranych jej postaci - Włodzimierz Rembisz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Włodzimierz Rembisz
WYMIAR
3,93 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Mikroekonomiczna funkcja produkcji – właściwości analityczne wybranych jej postaci.pdf
ISBN
4787654894215

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. W książce omówione zostały w przystępnej formie najważniejsze właściwości analityczne elementarnych postaci funkcji produkcji przydatnych w analizie mikroekonomicznej. Właściwości algebraiczne funkcji zostały przez autorów przełożone na przydatne w analizie kategorie ekonomiczne. W osobnym rozdziale omówiono kwestie aproksymacji i estymacji - tj. kwestie ekonometryczne funkcji produkcji.Zaprezentowane w publikacji podejście do funkcji produkcji może być pomocne w studiowaniu mikroekonomii oraz ekonomii stosowanych, takich jak ekonomika rolnictwa czy ekonomika przemysłu. Język funkcji produkcji pozwala na lepsze opisywanie rzeczywistych procesów gospodarowania na poziomie producenta, pozwala na wydobywanie ich istoty zwłaszcza w aspekcie racjonalności, w tym źródeł poprawy efektywności produkcji.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > GANDALF Sp. z o.o.

W książce omówione zostały w przystępnej formie najważniejsze właściwości analityczne elementarnych postaci funkcji produkcji przydatnych w analizie mikro-ekonomicznej. Właściwości algebraiczne funkcji zostały przez autorów przełożone na przydatne w analizie kategorie ekonomiczne. W postaci ogólnej, przy założeniu dwóch czynników produkcji L i K, funkcja produkcji wyraża się zapisem: X = f (L, K), ceteris paribus Gdzie: L, K - wielkości zatrudnienia poszczególnych czynników produkcji,; X - maksymalny efekt produkcyjny możliwy do osiągnięcia w określonym czasie przy wykorzystaniu określonej ilości i kombinacji czynników produkcji. W książce omówione zostały w przystępnej formie najważniejsze właściwości analityczne elementarnych postaci funkcji produkcji przydatnych w analizie mikro-ekonomicznej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI