[OUTLET] Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet

[OUTLET] Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet - Martyna Pryszmont-Ciesielska (red.) | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Martyna Pryszmont-Ciesielska (red.)
WYMIAR
8,33 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet.pdf
ISBN
9812063747702

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Mimo że macierzyństwo przypisuje się kobietom, jest przez nie tylko współtworzone. Różnego rodzaju praktyki i przecinające się dyskursy społeczne nadają mu bowiem określony kształt. Wydaje się, że współcześnie w dyskusji o macierzyństwie pomija się indywidualne doświadczenia kobiet, a koncentruje się na kwestiach ogólnych, np. warunkach i kryteriach obowiązków opiekuńczych matki wobec dziecka. Coraz częściej zdarza się, że w tej dyskusji macierzyństwo zostaje upolitycznione i wprzęgnięte w służbę rozmaitych ideologii i wizji funkcjonowania społeczeństwa. Ta jawna i ukryta ideologia powoduje, że macierzyństwo widziane jest w separacji od realnych i jednostkowych doświadczeń kobiet w Polsce.Projekt badawczy, którego owocem jest niniejsza książka, ma na celu uwypuklić spojrzenia na macierzyństwo z perspektywy drogi życiowej kobiety i matki. Wydaje się, że właśnie w tej auto/biograficznej perspektywie poznawczej widoczne stają się zarówno jednostkowe losy oraz przeżycia kobiet, jak i – na tym tle– dyskursy społeczne, współtworzące owe praktyki macierzyńskie. Wyraźne stają się także różne, lecz współistniejące ze sobą, wymiary macierzyństwa: biologiczny, społeczno-kulturowy, psychologiczny i inne.Książka sprzedawana razem z płytą CD (dodatkowo płatną).

(2006) Mikroświaty kobiet. Macierzyństwo w relacjach autobiograficznych i fotografiach kobiet - opis wydawcy Różnego rodzaju praktyki i przecinające się dyskursy społeczne nadają mu bowiem określony kształt. Wydaje się, że współcześnie w dyskusji o macierzyństwie pomija się indywidualne doświadczenia kobiet, a koncentruje się na kwestiach ogólnych ... Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet Autor: Pryszmont-Ciesielska Martyna Mimo że macierzyństwo przypisuje się kobietom, jest przez nie tylko współtworzone. Sprawdź wszystkie książki Martyna Pryszmont-Ciesielska.

Więcej opcji Kategorie Książki Fantastyka Horror, literatura grozy Fantasy Science-fiction Sensacja. Thriller.

POWIĄZANE KSIĄŻKI