Przetrwać burzę. Jak pomóc dziecku, gdy jego rodzina przechodzi kryzys?

Przetrwać burzę. Jak pomóc dziecku, gdy jego rodzina przechodzi kryzys? - Elżbieta Zubrzycka | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Zubrzycka
WYMIAR
11,95 MB
NAZWA PLIKU
Przetrwać burzę. Jak pomóc dziecku, gdy jego rodzina przechodzi kryzys?.pdf
ISBN
2691539399537

OPIS

Życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Rodziny przechodzą różne kryzysy, rodzice nie potrafią się porozumieć. Czasami dochodzi do rozstania, które jest zawsze trudnym i bolesnym doświadczeniem dla całej rodziny.Przetrwać burzę to praktyczna, konkretna i bardzo potrzebna książka, która pomoże zarówno dzieciom, jak i rodzicom (wychowawcom) odnaleźć się w nowej sytuacji. Odpowiada na wiele ważnych pytań:? Co się dzieje z dzieckiem w czasie rodzinnego konfliktu?? W jaki sposób próbuje ono sobie z nim radzić?? Czy dzieci mogą coś zrobić, by poczuć się lepiej?? Co powiedzieć dziecku o rozstaniu rodziców?? Jak pomóc mu przygotować się do nadchodzących zmian?? Jak wspierać i chronić najmłodszych?Część dla dzieci i młodzieży zawiera:Opowiadanie Przetrwać burzęJest to oparta na faktach historia Małgosi, której rodzice decydują się na rozstanie.Każdy rozdział opisujący jej przygody i rozterki opatrzono wyjaśnieniami (w kolorowych ramkach), co się dzieje z bohaterką i dlaczego zachowuje się ona w określony sposób – pomoże to czytelnikom lepiej zrozumieć ich własne sytuacje, emocje i trudności, z którymi się borykają.Wskazówki oraz ćwiczeniaPomogą dzieciom nabrać sił, zadbać o siebie, poczuć się lepiej i z odwagą spojrzeć na czekające je zmiany.Część dla rodziców i wychowawców zawiera:Przykłady i sugestie - jak rozmawiać z dziećmi o rozstaniu.Na ile szczegółowo? Czy wyjaśniać powody decyzji? Jak się przygotować na reakcje dziecka? Co wybrać – rozmowy obojga rodziców z dzieckiem, czy mamy i taty oddzielnie?PodpowiedziDlaczego rodziny się rozpadają (często nikt nie zawinił, po prostu tak się dzieje)?Jak wielką traumą bywa rozstanie dla dzieci oraz jak je chronić w zaistniałych okolicznościach?Po czym można poznać, że dziecko przeżywa nadmierne zagubienie i strach oraz że potrzebuje wobec tego więcej informacji, uwagi i okazywania miłości?Książka Przetrwać burzę pomoże młodym i dorosłym czytelnikom łagodniej przetrwać kryzys.

Tytuł: Przetrwać burzę. Jak pomóc dziecku, gdy jego rodzina przechodzi kryzys? Autorzy: Elżbieta Zubrzycka Data wydania: 2020 Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne/GWP Rodziny przechodzą najróżniejsze kryzysy, rodzice nie potrafią się porozumieć.

Przetrwać burzę to praktyczna, konkretna i bardzo potrzebna książka, która pomoże zarówno dzieciom, ... Przetrwać burzę. Jak pomóc dziecku, kiedy jego rodzina przechodzi kryzys? Opowiadanie dla dzieci i poradnik dla rodziny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI