Pakiet: Listy do Adama Mickiewicza Tomy 1-5

Pakiet: Listy do Adama Mickiewicza Tomy 1-5 - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
10,67 MB
NAZWA PLIKU
Pakiet: Listy do Adama Mickiewicza Tomy 1-5.pdf
ISBN
5740996996931

OPIS

Obecna edycja jest pierwszym na tę skalę przedsięwzięciem, przedstawiającym wszystkie znane listy do Adama Mickiewicza; została przygotowana w Instytucie Badań Literackich PAN. Zawiera 1379 listów, zczego ogłaszanych po raz pierwszy blisko 100. Edycja nawiązuje do wydania rocznicowego Dzieł Adama Mickiewicza („Czytelnik”, t. I–XVII, 1993–2005) i podobnie dąży do zachowania równowagi między charakterem krytycznym a popularnym, między szczegółową informacjąo tekście a jej przydatnością dla czytelnika. Listy ułożone są w bloki autorskie w układzie alfabetycznym, a w ich obrębie chronologicznie. Każdy blok listów poprzedzony jest biogramem nadawcy, starano się także przedstawić szerszy kontekst poszczególnych listów, cytując często odpowiednie fragmenty korespondencji Mickiewicza. Tak jak w wydaniu rocznicowym opracowanie listu obejmuje dane o jego powstaniu i ewentualnych wcześniejszych przedrukach, a także przypisy rzeczowe i językowe. Pisownię i interpunkcję zmodernizowano. Tom V zawiera indeks osób, odnoszący się do całości edycji.Stron: t. I – 664, t. II – 724, t. III – 864, t. IV – 644, t. V – 772.Czerwona kapitałka i tasiemka-zakładka; komplet pakowany w pudełko.

OŚRODEK PROFILAKTYKI I EPIDEMIOLOGII NOWOTWORÓW IM ALINY PIENKOWSKIEJ SA ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 61-863, Poznań Kup teraz na Allegro.pl za 349 zł - DZIEŁA Adama Mickiewicza tomy VII-IX Paryż 1883-5 (7871629432).

Zawiera 1379 listów,... Czytelnik Książki - Literatura faktu - Dzienniki, pamiętniki - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Obecna edycja jest pierwszym na tę skalę przedsięwzięciem, przedstawiającym wszystkie znane listy do Mickiewicza; została przygotowana w Instytucie Badań Literackich PAN.

POWIĄZANE KSIĄŻKI