Lista Schindlera

Lista Schindlera - Thomas Keneally | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Thomas Keneally
WYMIAR
11,74 MB
NAZWA PLIKU
Lista Schindlera.pdf
ISBN
1178037795752

OPIS

"Lista jest absolutnym dobrem. Lista jest życiem."Oparta na faktach, uhonorowana nagrodą Bookera powieść, która powinna stać się lekturą obowiązkową!Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, członek NSDAP, kobieciarz korzystający ze wszystkich uroków życia oraz swojej wysokiej pozycji i majątku, jest właścicielem dużej fabryki w Krakowie, produkującej naczynia emaliowane, a potem amunicję. Dla obniżenia kosztów produkcji wykorzystuje niewolniczą pracę żydowskich robotników. Punktem zwrotnym w jego życiu stała się likwidacja krakowskiego getta. Do końca wojny Oskar Schindler ryzykując życie i majątek ratują tysiąc dwustu Żydów, pracowników swojej fabryki.Na kanwie powieści powstał nagrodzony siedmioma statuetkami Oscara film w reżyserii Stevena Spielberga z wybitnymi kreacjami Liama Neesona (Oscar Schindler) oraz Ralpha Fiennesa (Amon Goeth, komendant obozu w Płaszowie).

Tłumaczenie - Tadeusz Stanek. Będą jedynie szeptem towarzyszącym wiatrowi, nic nie znaczącym pyłem na liściach osiki. Ciekawostki o filmie Lista Schindlera Główne zdjęcia do Listy Schindlera powstały w Krakowie, w którym ekipa filmowa spędziła ponad dwa miesiące.

Anna Mucha, Andrzej Seweryn, Piotr Polk, Henryk Bista i Paweł Deląg. Lista Schindlera" została nakręcona w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally'ego. Film powstał w USA, jest to dramat wojenny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI