[OUTLET] Niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej

[OUTLET] Niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej - Ewa Habryn - Motawska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Habryn - Motawska
WYMIAR
8,20 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej.pdf
ISBN
1335744730738

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Stan prawny na 1.11.2009 r.Efektem wejścia w życie ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i o zmianie Kodeksu cywilnego jest dualizm reżimów odpowiedzialności sprzedawcy za nienależytą jakość sprzedanego towaru. Ustawa bowiem, za dyrektywą 1999/44 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie niektórych aspektów sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji i Konwencją wiedeńską, wprowadza nowe w polskim systemie prawnym pojęcie "braku zgodności towaru konsumpcyjnego z umową".Celem niniejszej książki jest porównanie poziomu ochrony konsumenta na gruncie nowej ustawy z ochroną gwarantowaną dotychczas przez rękojmię za wady rzeczy, uregulowaną w Kodeksie cywilnym. Skoncentrowano się w niej przede wszystkim na porównaniu zakresów dwóch pojęć - braku zgodności z umową z wadą fizyczną i prawną. Przedstawione zostały również uwagi de lege ferenda dotyczące regulacji pojęcia niezgodności towaru z umową.

1176). Ustawa ma na celu zabezpieczenie szeroko pojętego interesu konsumenta w przypadku, gdy sprzedany towar konsumpcyjny w ... Książka Niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej / Ewa Habryn-Motawska, Wolters Kluwer, 72,82 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz! Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego wprowadziła nowe zasady odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową.

1176) wprowadziła do systemu prawnego pojęcie niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową. Kilka słów o książce pt. "Niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej" Stan prawny na 1.11.2009 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI