Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu

Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu - Justyna Sobolewska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Justyna Sobolewska
WYMIAR
8,31 MB
NAZWA PLIKU
Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu.pdf
ISBN
3888306273909

OPIS

"Przecież Filipowicz nie miał biografii" – usłyszałam kiedyś. – "Pisał, łowił ryby i był outsiderem. Co w tym ciekawego". Kiedy przyjrzymy się jego życiu, okaże się jednak, że podobnie jak w jego opowiadaniach pozornie nieefektowna szarość mieni się kolorami. Jako pisarz był doceniany, ale jednak ciągle pozostawał na uboczu: twórca krakowski, partner "naszej noblistki" Wisławy Szymborskiej. A tymczasem to był autor pierwszorzędny i – jak mawiał Jerzy Pilch – rasowy, mistrz krótkiej formy, do którego się pielgrzymowało. Opowieść o jego życiu toczy się w głównym nurcie polskiej historii, pokazuje zaangażowanie i wybory lewicowej inteligencji.Poprzez życie Filipowicza można zobaczyć całą epokę.–Justyna Sobolewska?„?Fascynująca książka o życiu i twórczości Kornela Filipowicza. Autorce udało się «?złowić na literacką wędkę»? tamten czas: czas niepokoju, burzliwych wydarzeń politycznych, czas miłości i śmierci”?.–? Ewa Lipska

Nasza Cena 35,91 z ... Na chrzcie greckokatolickim w Tarnopolu dostał greckie imię Miron. Miron Eustachy Kornel Filipowicz.

Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Miron, Ilia, Kornel.

POWIĄZANE KSIĄŻKI