Organista z martwej wsi

Organista z martwej wsi - Danuta Chlupová | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Danuta Chlupová
WYMIAR
8,28 MB
NAZWA PLIKU
Organista z martwej wsi.pdf
ISBN
2236766850261

OPIS

Cena za zdradę jest wysoka, nawet jeśli... zdrady nigdy nie było.Czasami zbieg okoliczności obraca wniwecz czyjeś życie, a człowiek jest zmuszony ugiąć się przed wiatrem historii. Bywa też tak, że najlepsze intencje wobec kobiety sprowadzają nieszczęście zamiast pomóc… Teodor, wiejski organista i nauczyciel w polskiej szkole na Zaolziu, jest szczęśliwym człowiekiem – mimo niesprzyjających okoliczności politycznych zajmuje się ukochaną muzyką, tworzy szczęśliwe małżeństwo z piękną żoną, wychowuje utalentowanego syna, w którym pokłada wielkie nadzieje. Na idealnym obrazie jego życia widnieje jednak rysa – są lata pięćdziesiąte, a Teodor nie jest komunistą, dodatkowo wcale się z tym nie kryje. Kiedy w wyniku tragicznego wypadku zostaje oskarżony o spowodowanie śmierci, nie ma nikogo, kto stanąłby po jego stronie. Odtąd życie Teodora i jego rodziny stanie się drogą przez mękę. W jaki sposób może je zmienić spotkanie z autystycznym, muzyczne uzdolnionym chłopcem?„Teodor rzucił okiem na zegarek, którego nawet podczas pracy w ogrodzie nie zdejmował z nadgarstka.– Jest dopiero jedenasta. Niech się dzieci jeszcze pobawią. A my… Możemy usiąść na ławce pod jabłonią i porozmawiać. Przyniosę coś do picia.– Nie, dziękuję. Nie będę siadała. Mam tylko jedną prośbę. Nigdy już się nie wtrącaj w moje małżeństwo. Nigdy.Patrzyła mu w oczy tak długo, aż nie wytrzymał tego spojrzenia i odwrócił wzrok.– Źle się u was dzieje? – bąknął.W oczach kobiety, zamiast spodziewanego smutku, zobaczył irytację.– Nie bądź wścibski, to nie twoja sprawa. Nikt cię o to nie prosi!– Rozumiem. Nie będę więcej pytał.– I nie myśl, że jestem nieszczęśliwa. Nie wyobrażaj sobie, że z tobą byłoby mi lepiej. Bo to nieprawda.”

Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia. Oceń, napisz recenzję/opinię [+] Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Organista z martwej wsi" Nie inaczej jest w przypadku powieści pod tytułem „ Organista z martwej wsi ".

Wybitny profesor muzyki Adam Szynder zgodził się zagrać ten koncert w szczytnym celu - na pomoc dzieciom, które są pokrzywdzone, bo ich rodzic lub rodzice przebywają w więzieniu. „Organista z martwej wsi" to książka mądra, głęboka i dobrze napisana. Danuta Chlupova, starannie dobierając słowa, snuje opowieść o czesko-polskim pograniczu, umieraniu domów, rozpadzie więzi międzyludzkich i powrocie do życia człowieka, któremu polityka odebrała młodość.

POWIĄZANE KSIĄŻKI