Otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna - Milena Nosek | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Milena Nosek
WYMIAR
4,35 MB
NAZWA PLIKU
Otyłość brzuszna.pdf
ISBN
7875475921596

OPIS

Najpierw pojawia się nieestetyczna fałdka, potem kolejna i kolejna. Następnie trudności z dopięciem ulubionych jeansów i konieczność wymiany garderoby na większe rozmiary… Jednak, wbrew temu co stara się nam wmówić kolorowa prasa, otyłość brzuszna to nie tylko problem natury estetycznej i mogą na nią cierpieć również osoby o szczupłym wyglądzie. Lekceważenie jej może przynieść poważne konsekwencje zdrowotnetakie jak: insulinooporność, cukrzyca, choroby układu krążenia, zespół metaboliczny oraz choroby stawów wynikające z nadmiernego ich obciążenia. Brak wcięcia w talii przy tych problemach to drobnostka!Autorka wyjaśnia, czym jest otyłość brzuszna, kiedy i u jakich specjalistów należy szukać pomocy, a przede wszystkim: jakie zmiany w naszym sposobie odżywiania należy podjąć, by skutecznie walczyć z nadmiarem kilogramów. Wskazuje pułapki, obnaża mechanizmy i obala krążące w internecie mity. Przekazuje czytelnikowi mnóstwo cennych i praktycznych, wskazówek, podaje przykładowy jadłospis oraz kilkadziesiąt łatwych i smacznych przepisów, które przydadzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdy różne obowiązki wypełniają nam czas całego dnia.

To, że posiadamy lekko wystający brzuszek, nie oznacza od razu, że mamy otyłość brzuszną. Otyłość brzuszna - co to jest? Otyłość tzw. brzuszna nazywana też trzewną, centralną, wisceralną lub typu jabłko jest spośród wszystkich typów otyłości najgorsza, bo wcześniej czy później prowadzi do zaburzeń przemiany materii oraz zaburzeń gospodarki lipidowej, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, które tworzą zespół metaboliczny. Otyłość brzuszna (inaczej wisceralna, czyli trzewna - typu jabłko) obejmująca pas brzucha i klatki piersiowej, jest bardzo groźna dla zdrowia.

A może być bardzo niebezpieczna. Zwiększa ryzyko rozwoju wielu chorób i prawdopodobieństwo... Otyłość brzuszna to odkładanie się tkanki tłuszczowej w jamie otrzewnej w nadmiernych ilościach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI