Realny świat

Realny świat - Sara Pennypacker | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sara Pennypacker
WYMIAR
10,70 MB
NAZWA PLIKU
Realny świat.pdf
ISBN
6232008185880

OPIS

Pewnego lata dwoje dzieci odkrywa pośrodku miejskiego zgiełku zaczarowaną krainę…Ware nie może się doczekać wakacji: będzie wreszcie mógł do woli bujać w obłokach i rozmyślać o rycerzach. Niestety rodzice znowu zapisują go na znienawidzone półkolonie, gdzie czeka go udręka „wartościowych interakcji” i zajęć dla „normalnych” dzieci.Jednak pierwszego dnia poznaje Jolene, szorstką dziewczynkę, która zawzięcie uprawia ogród na gruzach opuszczonego kościoła. Ware, zamiast chodzić do domu kultury, zaczyna budować na zagraconej działce średniowieczny zamek.Jolene drwi z Ware’a i uważa go za fantastę, który – w odróżnieniu od niej – nie zna realnego świata. Łączy ich jedno: ogrodzony murem skrawek ziemi, ich azyl. Gdy jego istnienie jest zagrożone, Ware – stosując się do kodeksu rycerskiego – ślubuje bohatersko uratować „ich” teren.Tylko na czym polega bohaterstwo w realnym świecie?I co może w nim zdziałać dwoje „dziwnych” dzieciaków?

Dzięki tej wyjątkowo ciepłej opowieści widzimy, że zawsze warto być sobą. Wcale nie trzeba podążać za tłumem. Biegnie on zupełnie inaczej niż czas realny.

Sara Pennypacker, tworząc postać Ware'a, oddaje głos wszystkim artystom o wrażliwej, marzycielskiej duszy. Pokazuje w ten sposób, że na świat nie trzeba spoglądać tylko przez pryzmat faktów. W tytule maila prosimy podać hasło "Realny świat" abyśmy wiedzieli jakiego konkursu zgłoszenie dotyczy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI