Wigilijne opowieści

Wigilijne opowieści - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,22 MB
NAZWA PLIKU
Wigilijne opowieści.pdf
ISBN
1177715729763

OPIS

12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania świetnych polskich autorów.Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi się w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a ktoś inny odkupi swoje winy bohaterskim czynem. To wszystko w niesamowitym zbiorze wigilijnych opowieści okraszone smakowitymi przepisami pasującymi do treści opowiadań.Smakowite historie na każdy dzień adwentu.

Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a? Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii? Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści! Rozwiąż test! Opowieść wigilijna (tyt. oryg.A Christmas Carol) - opowiadanie Charlesa Dickensa nawiązujące do Wigilii Bożego Narodzenia.Książka ukazała się po raz pierwszy 19 grudnia 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha.Tłumaczona wielokrotnie i wydawana jako Opowieść wigilijna (częściej) lub zgodnie z oryginalnym tytułem jako Kolęda prozą.

Na stałe zagościło wśród klasyków literatury, a nawet, jeśli nie czytaliśmy tej książki, jesteśmy w stanie opowiedzieć, o czym jest. Opowieść wigilijna - streszczenie, Strofka pierwsza Duch Marleya Był dzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Wigilijne opowieści to dwanaście opowiadań (na +/- 30 stron każde), które rozgrywają się w świątecznym okresie.I kiedy otworzyłam tę książkę, spodziewałam się cukierkowatości, romansu i światełek choinowych. Zamiast tego czytelnik otrzymuje dość sporo mroczniejszych historii, w których pojawia się motyw morderstwa, a nawet wątki paranormalne, które kojarzą się ... Opowieść Wigilijna - streszczenie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI