Mesjasz Diuny. Cykl Kroniki Diuny. Tom 2

Mesjasz Diuny. Cykl Kroniki Diuny. Tom 2 - Frank Herbert | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Frank Herbert
WYMIAR
9,26 MB
NAZWA PLIKU
Mesjasz Diuny. Cykl Kroniki Diuny. Tom 2.pdf
ISBN
6042065279163

OPIS

Mesjasz Diuny F. Herberta z rysunkami i obrazem Wojciecha Siudmaka, w nowym tłumaczeniu Marka Marszała.Nie ulega wątpliwości, że powieści o Diunie stanowią jedno z największych osiągnięć amerykańskiej i światowej SF i na zawsze pozostaną w historii tej literatury. - Lech Jęczmyk."Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad'Diba pokonali połączone siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata, a Imperator Paul Atryda wydaje z niej poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy - Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax - zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi.Czczony niczym bóg, Paul Muad’Dib wpada w pułapkę, jaką zastawiła na niego prorocza moc: zna dokładnie każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i — przede wszystkim — swój straszliwy finał...- Zamierzacie wykraść sekret przyprawy - syknęła Mohiam. - Z planety Imperatora strzeżonej przez jego szalonych Fremenów!- Fremeni są dobrze wychowani, wyszkoleni i ciemni - odparł maskaradnik. - Nie są natomiast szaleni. Uczy się ich wierzyć, nie polegać na wiedzy. Wiarą można manipulować. Jedynie wiedza jest groźna.- A czy dla mnie zostanie coś na założenie królewskiej dynastii? - spytała Irulana.Wszyscy usłyszeli zgodę w jej głosie, ale jeden Edryk przyjął to z uśmiechem.- Coś - odparł Scytale. - Coś.- To oznacza kres panowania tego Atrydy - powiedział Edryk.- Mam wrażenie, że już ludzie o mniejszym darze jasnowidzenia to przepowiedzieli. Dla nich mektub al mellah, jak mawiają Fremeni.- „Rzecz była wypisana solą” - przetłumaczyła Irulana.Słuchając jej, Scytale zrozumiał, co przygotowały dlań Bene Gesserit: piękną i inteligentną kobietę, która nigdy nie będzie jego. „No cóż - pomyślał, może zreprodukuję ją w innej”.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! „Mesjasz Diuny" okazał się przeżyciem cięższym niż „Diuna" - choć trzy razy krótszy od pierwszej części (wyczyn rzadki wśród sequeli), to czytał się trzy razy wolniej, i to mimo że zawierał naprawdę ciekawe pomysły z biologicznymi eksperymentami Bene Tleilax, takimi jak zmiennokształtni maskaradnicy albo ożywieniec/klon zwany ghola, który próbuje odzyskać ... Tytuł: Mesjasz Diuny Cykl: Kroniki Diuny Tom: 2 Autor: Frank Herbert Tłumaczenie: Marek Marszał Wydawca: Rebis Data wydania: 30 czerwca 2020 Liczba stron: 304 Oprawa: miękka ISBN-13: 978-83-8188-082-4 Cena: 34,90 zł Mesjasz Diuny. Cykl Kroniki Diuny.

Tom 2 autorstwa Herbert Frank , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 21,99 zł . Przeczytaj recenzję Mesjasz Diuny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI