Słówka (zbiór)

Słówka (zbiór) - Tadeusz Boy-Żeleński | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Boy-Żeleński
WYMIAR
4,79 MB
NAZWA PLIKU
Słówka (zbiór).pdf
ISBN
7527917884801

OPIS

„Słówka” Tadeusza Boya-Żeleńskiego to tom pełen zabawnych rymowanych wierszyków, w których kpi m.in. z ludzkich słabości, miłości, mieszczan czy romantyków.W „Słówkach” znajduje się wiele stwierdzeń, które na dobre weszły do języka potocznego, takich jak „w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz”, czy „pełna wrzasku ziemia polska od Czikago do Tobolska”. Ten tom poezji można traktować jako karykaturalną kronikę Krakowa z początku XX wieku. Boy-Żeleński, wrażliwy na ruchy społeczne, ironicznie porusza tematy, którymi wtedy żyło miasto. Pierwsze wydanie Słówek miało miejsce w roku 1913.

Oczywiście czymże jest nauka nowych słówek, jeśli mielibyśmy po prostu przeczytać ... Słówka (zbiór) - Tadeusz Boy-Żeleński - opis książki: „Słówka" Tadeusza Boya-Żeleńskiego to tom pełen zabawnych rymowanych wierszyków, w których kpi m.in. z ludzkich słabości, miłości, mieszczan czy romantyków.

Zbiór wierszy i piosenek. Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI