Elul

Elul - Agnieszka Kuchalska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Kuchalska
WYMIAR
10,59 MB
NAZWA PLIKU
Elul.pdf
ISBN
5179269000045

OPIS

Piekło wojny nie oszczędza nikogo, nawet dzieci.Czym jest wojna w oczach dziecka? Czy najmłodsi są w stanie zrozumieć, na czym polega jej niszczycielska siła? Czy wiedzą, jak bardzo brutalna i bezkompromisowa może być walka o kolejny przeżyty dzień?Siedmioletnia żydowska dziewczynka instynktownie wyczuwa, że oto nadszedł najciemniejszy, najbardziej przerażający czas w jej życiu. Siłą odebrana matce, sama w mieście, które z dnia na dzień staje się coraz bardziej niebezpieczne, będzie musiała nauczyć się żyć tak, by pozostać niezauważoną. Czy wyimaginowany przyjaciel, który staje się jedyną bliską jej osobą, ochroni ją przed tym, co nieuchronne?„Elul” to poruszająca opowieść, w której wojenne realia mieszają się z dziecięcą fantazją, tworząc chwytającą za serce historię o woli życia, miłości i nadziei na lepsze jutro – nawet wtedy, gdy jutra już nie ma...

Czas oraz miejsce akcji nie jest dokładnie sprecyzowany. Główną bohaterką jest siedmioletnia dziewczynka pochodzenia żydowskiego, która została sama po stracie mamy i dziadka. Although the month of Elul — the sixth month of the Jewish year, which immediately precedes Rosh Hashanah — has no special importance in the Bible or in early rabbinic writings, various customs arose sometime during the first millennium that designated Elul as the time to prepare for the High Holy Days.

23 sierpnia 1957 w Maroku) - izraelski samorządowiec, urzędnik państwowy i polityk, w latach 1992-1999 poseł do Knesetu, burmistrz Mazkeret Batja.. Życiorys.

POWIĄZANE KSIĄŻKI