Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu

Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
11,31 MB
NAZWA PLIKU
Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu.pdf
ISBN
5116536423505

OPIS

Saladyn – Prawy w Wierze.Imię, które do dziś otacza legenda.Wojownik i polityk, zwycięzca spod Hattin i zdobywca Jerozolimy, postrach krzyżowców i bohater muzułmanów – tak powszechnie kojarzy się imię Saladyna. Tymczasem sułtan, postać niezwykle barwna i fascynująca – wykracza dalece poza ten stereotyp. Dla samych muzułmanów, przy wszystkich zasługach i osiągnięciach, pozostaje bohaterem, choć nie bez skazy.Oto prawdziwe oblicze założyciela dynastii Ajjubidów – spisana z wykorzystaniem źródeł łacińskich i arabskich niezwykła historia człowieka, który wyrósł na najpotężniejszego władcę świata. Jego droga stanowi prawdziwy fenomen. Jest wypadkową szczęścia, sprytu, przebiegłości oraz znakomitej organizacji i zarządzania. Saladyn wyciągał wnioski i uczył się na popełnianych błędach. Jednocześnie wykorzystywał nadarzające się okazje, czas przełomu, którego stał się głównym architektem.

XII wiek na Bliskim Wschodzie to bardzo burzliwy czas: to ... Życiorys Saladyna. Saladyn - urodzony około 1137 r.

Wojownik i polityk, zwycięzca spod Hattin i zdobywca Jerozolimy, postrach krzyżowców i bohater muzułmanów - tak powszechnie kojarzy się imię Saladyna. » Saladyn Wielki Pogromca krzyżowców i wódz islamu; Wersje językowe. pytania? zadzwoń! 63 240 77 77 lub napisz [email protected] ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI