Świadek

Świadek - Teresa Lewandowska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Teresa Lewandowska
WYMIAR
11,88 MB
NAZWA PLIKU
Świadek.pdf
ISBN
8097280902877

OPIS

Tylko wojna może cię nauczyć, ile warte jest ludzkie życie.Mały chłopiec, nieświadomy przyszłości, jaka go czeka, mimowolnie staje się świadkiem wielkiej historii. Dzieciństwo spędzone na Kresach Wschodnich, ucieczka przed banderowcami w czasie II wojny światowej i dorosłość w odbudowującej się Polsce – oto trzy filary opowieści, która ukazuje ludzki los na tle dokonujących się politycznych przemian, konfliktów i wojen, odbierających milionom ich ukochane domy i skazujących na tułaczkę. Jak dorastanie w tym pełnym niebezpieczeństw świecie wpłynie na dalsze życie chłopca? Czy codzienną walkę o każdy kawałek chleba można nazwać szczęśliwym dzieciństwem? I czy w czasach, gdy wszelkie kolory bledną, jest miejsce na dziecięce marzenia?

expand_more Ein Opfer oder Zeuge identifiziert einen Verdächtigen durch den Einsatz von Bildern der Ermittlungsbehörden. świadek 2 (-dkowa) < D. ‑dka, l.mn.

3. «osoba obecna przy dokonaniu aktu prawnego i potwierdzająca podpisem ten akt».

POWIĄZANE KSIĄŻKI