Przepustka od Pana Boga

Przepustka od Pana Boga - Jan Śleszyński | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Śleszyński
WYMIAR
5,56 MB
NAZWA PLIKU
Przepustka od Pana Boga.pdf
ISBN
3440077576771

OPIS

Gdy w grę wchodzi życie twojego dziecka, nie ma rzeczy niemożliwychPoczątek lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku w Polsce to burzliwy okres karnawału Solidarności i mroczny czas stanu wojennego. W tych realiach osadzona jest opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy marzą o szczęściu i wspólnym życiu. Michał Rogiński, młody ambitny oficer z zasadami, staje się niewygodny dla aparatu partyjno-politycznego w swojej jednostce w Warszawie. Zostaje skierowany do zielonego garnizonu, co oznacza rozłąkę z ukochaną żoną.Po wprowadzeniu stanu wojennego bierze udział w pacyfikacji Stoczni Gdańskiej, gdzie wbrew sobie musi stanąć naprzeciwko walczących o swoje prawa związkowców. Przed Michałem wiele wyzwań i dylematów moralnych, jednak najważniejsze decyzje jeszcze przed nim. Jego córka rodzi się z wadą serca, uratować może ją jedynie kosztowna operacja za granicą. Rozpoczyna się walka o życie dziecka. Rogiński zderza się z obojętnością, złą wolą, biurokracją, ale także interesownością władz komunistycznych. Dla swoich najbliższych jest jednak w stanie zrobić wszystko…

Doskonała, wciągająca fabuła, ciekawe, niekiedy poruszające dialogi, jakbym czytała melodramat, a zaraz po tym, brutalna rzeczywistość stanu wojennego. Zapoznaj się z książką „Przepustka od Pana Boga": Gdy w grę wchodzi życie twojego dziecka, nie ma rzeczy niemożliwych Początek lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku w Polsce to burzliwy okres karnawału Solidarności i mroczny czas stanu wojennego. W tych realiach osadzona jest opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy marzą o szczęściu i wspólnym życiu. Przepustka od Pana Boga; Recenzje "Przepustka od Pana Boga" Recenzja książki Przepustka od Pana Boga {} WYBÓR REDAKCJI "Przepustka od Pana Boga" @tatiaszaaleksiej · 2020-06-03.

2 Tes 2,9-10 czy też Mt 24,24). W takich sytuacjach mamy do czynienia z tzw.

POWIĄZANE KSIĄŻKI