My, naród. Nowa historia Stanów Zjednoczonych

My, naród. Nowa historia Stanów Zjednoczonych - Jill Lepore | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jill Lepore
WYMIAR
9,12 MB
NAZWA PLIKU
My, naród. Nowa historia Stanów Zjednoczonych.pdf
ISBN
9054314906181

OPIS

Nowe, intrygujące spojrzenie na dzieje Ameryki autorstwa wybitnej i nagradzanej historyczki.Jill Lepore przedstawia historię Stanów Zjednoczonych w zaskakującej interpretacji. Wychodząc od głównych amerykańskich idei, tych „oczywistych prawd”, o których mówił Jefferson - politycznej równości, praw naturalnych i suwerenności narodu - autorka zadaje podstawowe pytanie: Czy burzliwa historia Ameryki dowodzi tych prawd, czy też im zaprzecza? Lepore śledzi ich obecność od czasów pierwszych pionierów po izolacjonistów, od właścicieli niewolników po obrońców praw człowieka, od początków prasy drukarskiej po Facebooka. Stwierdza też, że sprzeczności w nich zawarte budują naród, który chce walczyć o sens swojej historii.Wciągająca narracja i oryginalna konstrukcja czynią My, naród jedną z najciekawszych i najbardziej nowatorskich opowieści o amerykańskiej historii. Wobec konfliktów, które aktualnie wstrząsają Ameryką, książka Jill Lepore znakomicie wyjaśnia źródła ich pochodzenia oraz daje nadzieję na ich twórcze przełamanie.To historia na miarę XXI wieku. W przeciwieństwie do wielu starszych książek nikogo nie wyklucza.„The Guardian”Jill Lepore uosabia rzadkie w dzisiejszych czasach połączenie intelektu, oryginalności i dobrego stylu.„The Times Literary Supplement”

Wychodząc od głównych amerykańskich idei, tych „oczywistych prawd", o których mówił Jefferson - politycznej równości, praw na... Książka My, naród Nowa historia Stanów Zjednoczonych, pochodzi z wydawnictwa Poznańskie. Autorem książki jest Jill Lepore.

Autorem książki jest Jill Lepore. Książka My, naród liczy 848 stron.

POWIĄZANE KSIĄŻKI