Gepard

Gepard - Giuseppe Tomasi di Lampedusa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Giuseppe Tomasi di Lampedusa
WYMIAR
7,59 MB
NAZWA PLIKU
Gepard.pdf
ISBN
3030666455011

OPIS

Powieść „Gepard” (Il Gattopardo, 1958) Giuseppe Tomasiego di Lampedusy (1896–1957) to literackie arcydzieło, które doczekało się setek wydań i przekładów na wiele języków; na jego podstawie powstał nagrodzony w 1963 roku Złotą Palmą film Luchina Viscontiego. To opowieść o niezwykłym człowieku — arystokracie, uczonym, erudycie — a zarazem wnikliwe studium poświęcone zawirowaniom historii i nieuchronnym przemianom społecznym.Pierwszy polski przekład książki ukazał się w 1962 roku pod tytułem „Lampart”. Nowe tłumaczenie Stanisława Kasprzysiaka wiernie oddaje ducha oryginału i rzuca nowe światło na twórczą osobowość Lampedusy. Wydanie rozszerzone o przedmowę Gioacchina Lanzy Tomasiego.

19. Polujący gepard biegnie z prędkością około 50 km/h.

Naszym głównym celem jest dbanie o prawidłowy rozwój dzieci oraz wsparcie dla rodziców, aby lepiej mogli zrozumieć problemy rozwojowe swoich pociech. Przewóz pasażerski na regularnych liniach komunikacyjnych z Gepard-Bus, również przewozy okolicznościowe, Pajęczno-Częstochowa. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w oferowanych przez nas usługach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI